Krepli Pizza

Krepli Pizza

Krepli pizza da ne dediğinizi duyar gibiyiz. Hafta sonu kahvaltılarınızda hazırladığınız krepleri tırtıklayıp pratik bir şekilde hazırladığınız sahte pizzalardır diye özetleyip tarifimize geçelim.

Krepli Pizza

İlk olarak pizzamızın tabanı oluşturması için servis tabağına 1 tane krep koyun. Eğer krep yapmayı bilmiyorsanız krep tarifi linkine tıklayıp verdiğimiz krep tarifini inceleyebilirsiniz.

Krep üzerine pizzanızda bulunmasını istediğiniz her türlü ilaveyi koyabilirsiniz. Sucuk, sosis, salam, mantar, zeytin, mısır, biber, domates, kaşar ve daha neler neler. Eğer seviyorsanız bol bol tereyağı eklemeyi de sakın ola ihmal etmeyin. Üzerine kekik, pul biber, karabiber gibi istediğiniz tüm baharatları koyun ama toz sarımsak eklemeyi kesinlikle ihmal etmeyin.

Krepli Pizza

Tüm malzemeleri eklediğinizde dilerseniz doğrudan pişirme adımına geçebilirsiniz ama tavsiyemiz üzerine bir kat daha krep koyarak kapatmanız. Hatta tarifi abartıp üst üste 3-4 kat kreple (her kata malzeme koyarak) katlı pizza da hazırlayabilirsiniz.

Krepli Pizza Nasıl Pişirilir?

Hazırladığınız krepli pizzayı dilerseniz fırında pişirebilirsiniz ama daha pratik bir tavsiyemiz olacak. Eğer evinizde mevcutsa doğrudan servis tabağıyla birlikte mikrodalga fırına koyup 2 dakika kadar pişirin. Eğer kat kat yaparsanız süreyi uzatmanız gerekir. Bir kaç saniye sonra mikrodalgadan gelen kokuya dayanamayıp hemen ikincisini hazırlamaya başlayabilirsiniz.

One comment

  1. Krepli pizza tarifniz tamam çok güzel pratik şekilde rahat yapılıyorda çocuğum durmadan krepli pizza diye tutturunca sıkıntı oluyor 🙂 tarif için tesekkürler

Tarif Hakkında Yorum Yapın:

Kırtasiye Malzemeleri