Fırında Kabuklu Fındık

Fırında Kabuklu Fındık Nasıl Kavrulur

Fırında kabuklu fındık nasıl kavrulur sorusu defalarca soruldu artık bir yazı hazırlama vaktinin geldiğini kabullendik. Eğer daha önce görmediyseniz tavada fındık nasıl kavrulur ve kabuklu tuzlu fındık konulu yazılarımıza da bakabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi fındığın kabuklarını kırmak zahmetli bir iş. Hem fındık kabuğunu kırmaya çalışırken iç fındıklar kırılabiliyor hemde ellerimiz kötü oluyor. İşte daha kolay kırıp ayıklayabilmek için yapabileceğiniz bir yöntem.

Fırında Kabuklu Fındık Kavurma

Fırını 180 ile 200 derece arasında ayarlayıp ısınması için açın. Kabuklu fındıkları yıkayıp güzelce süzün. Fındıkları fırın tepsisine karıştırabileceğiniz kadar mesafe bırakarak koyun. Fırın ısınınca tepsiyi içine yerleştirin. Ara ara karıştırarak 20 – 30 dakika kadar fındık kabuklarının rengi değişene kadar kavurun. Kavrulan kabuklu fındıkları fırından çıkartıp soğumaya bırakın.

Fındığın hem dış kabuğu hemde içindeki zar kabuğu kavrulduğu için dış kabuğunu kırmak daha kolay olacaktır. Hemde iç zarını kolayca soyabilirsiniz. Böylelikle iç fındığı da ayrıca kavurmaya gerek kalmayacaktır. Kavrulmuş fındıkları ister severek yiyin ister kırıp tatlılarınız da sevdiklerinize ve misafirlerinize ikram edin tercih sizin.

One comment

  1. evde fındık kavurmadan önce fındık kaç derecede kavrulur diye araştırma yapıyordum ve sitenize ulaştım, hem fırında hem de tavada kavurma ile ilgili detaylı yazılar hazırlamışsınız.

Tarif Hakkında Yorum Yapın: